Місія проекту

Головна мета проекту «Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA»: підвищити рівень правосвідомості та поінформованості громадян України в галузі прав людини шляхом надання правозахисникам, педагогам, громадським лідерам, працівникам пенітенціарної системи медіаінструментів та методології для створення постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

 

Конкретні цілі:

 1. Створення мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA в школах, університетах, молодіжних НДО, євроклубах, бібліотеках, виправних колоніях та освітніх установах пенітенціарної системи.
 2. Залучення до роботи в мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA правозахисні НДО.
 3. Розробка та впровадження методики застосування документальних фільмів про права людини для просвітницьких заходів серед молоді.
 4. Розробка та впровадження методики застосування документальних фільмів про права людини в процесі навчання майбутніх співробітників пенітенціарної системи.
 5. Створення ресурсного онлайн-центру медіапросвіти з прав людини Docudays UА та фільмотеки найкращих документальних фільмів фестивалю Docudays UА.

 

Проект реалізований у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградський, Львівській, Луганській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Чернівецькій, Чернігівській областях України та в АР Крим. До реалізації проекту залучені громадські активісти, старшокласники, студенти університетів, працівники освіти, правозахисники, співробітники колоній та педагоги освітніх закладів пенітенціарної системи.

 

Діяльність у рамках проекту:

 

 1. Проведення дводенної Міжнародної конференції «Документальні фільми про права людини як інструмент медіапросвіти».
 2. Створення ресурсного онлайн-центру медіапросвіти з прав людини Docudays UA та розміщення на сайті www.docudays.org.ua.
 3. Створення онлайн-фільмотеки з найкращих документальних фільмів фестивалю Docudays UА та розміщення на сайті www.docudays.org.ua.
 4. Створення Facebook-сторінки «Центр медіапросвіти з прав людини Docudays UA».
 5. Створення адаптованих до потреб цільових аудиторій колекцій з мінімум 20 документальних фільмів по окремі права людини, тиражування на дисках та поширення серед кіноклубів Docudays UA.  
 6. Відбір та тиражування українських документальних фільмів (мінімум 8) – історій успіху простих людей, членів місцевих співтовариств – для обговорення з глядачами, героями фільмів та громадськими лідерами, які допомогли їм захистити свої права.
 7. Розробка методичного посібника «Документальні фільми про права людини як інструмент медіапросвіти», тематично анотованого каталогу колекцій адаптованих фільмів та видання на дисках. 
 8. Розробка сценаріїв просвітницьких заходів до кожного відібраного фільму (обговорення, дискусія, інтерактивна гра, форум-театр, круглий стіл, майстер-клас, перформанс тощо).  
 9. Відбір представлених у 2014 році регіональними партнерами 10-ти шкільних та 10-ти студентських команд, 10-ти команд молодіжних громадських організацій, бібліотек та євроклубів, стільки ж – у 2015 році; навчання на семінарі, атестація, надання технічної та менторської допомоги; створення 60 нових кіноклубів Docudays UA.
 10. Відбір представлених регіональними партнерами 10-ти команд з виправних колоній; навчання на семінарі, атестація, надання технічної та менторської допомоги; створення 10-ти нових кіноклубів медіапросвіти Docudays UA в колоніях.
 11. Відбір представлених регіональними партнерами 5-ти команд з навчальних закладів пенітенціарної служби; навчання на семінарі, атестація, надання технічної та менторської допомоги; створення 5-ти нових кіноклубів медіапросвіти Docudays UA в навчальних закладах пенітенціарної служби.
 12. Розробка пакету з 6-ти апробованих у навчальних закладах пенітенціарної служби інтерактивних освітніх заходів з використанням документальних фільмів про права людини; внесення пропозиції до Міністерства освіти, Державної пенітенціарної служби України про включення їх до навчальних програм з підготовки майбутнього персоналу пенітенціарної системи.
 13. Створення мережі експертів з прав людини – представників НДО, офісу Уповноваженого з прав людини, Міністерства юстиції, Пенітенціарної системи України для участі в роботі постійно діючих кіноклубів Docudays UA; розробка та налагодження системи зворотного зв’язку, забезпечення можливості організаторам кіноклубів Docudays UA отримувати консультації експертів та залучати їх до участі в просвітницьких заходах.   
 14. Поширення інформації про проект через веб-сайт фестивалю www.docudays.org.ua, на сторінці у Facebook, через газету фестивалю, фестивальний прес-центр (прес-релізи, інтерв’ю для ЗМІ), соціальні мережі, сайти партнерських НДО, Міністерства юстиції, Державної пенітенціарної служби, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, через мережеві розсилки правозахисних, молодіжних організацій, професійні розсилки педагогів, ЗМІ тощо.  

 

Очікувані результати:

 • Інноваційні освітні методики з використанням документального кіно про права людини стануть доступні для педагогів, правозахисників і громадських активістів України.
 • Створення 75-ти постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA в школах (20), університетах (20), молодіжних НДО , євроклубах і бібліотеках (20), пенітенціарних установах (10) і їхніх навчальних закладах (5) забезпечить широкомасштабний унікальний дискусійний майданчик для обговорення соціально значущих питань з різних аспектів прав людини.
 • Не менше 50’000 школярів та студентів, у тому числі майбутніх співробітників пенітенціарної системи, познайомляться з діяльністю не менш як 48-ми НДО і зможуть приєднатися до них.
 • Проведення 520-ти круглих столів та дискусій у постійно діючих кіноклубах Docudays UA та під час Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у 2014-2015 роках сприятиме активізації діалогу про права людини в українському суспільстві.
 • Студенти 5-ти навчальних закладів пенітенціарних установ більше дізнаються про права людини і в майбутньому зможуть будувати з ув’язненими цивілізований діалог у правовому полі.
 • Ув'язнені та персонал не менш як 10-ти виправних колоній в Україні отримають можливість подивитися фільми про права людини й обговорити їх із правозахисниками та експертами.
 • НДО отримають ширший доступ до виправних колоній, зможуть надавати більше послуг, налагодити співпрацю з персоналом, якісніше проводити моніторинги та вносити пропозиції щодо реформування пенітенціарної системи, що спрятиме приведенню практики у відповідність до стандартів забезпечення прав людини. 
 • Під час виконання проекту та проведення Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у 2014-2015 роках щонайменше 300’000 громадян України отримають нові знання про дієві механізми й практики захисту прав людини.

 

Виконавці: 


Алла Тютюнник, керівник проекту "Кампанія за права людини за допомогою інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA", alla.tyutyunnyk@gmail.com.

Тетяна Кулик, координатор проекту,tvkulik@gmail.com.

Геннадій Кофман, координатор ресурсного онлайн Центру медіа-просвіти з прав людини Docudays UA та Фільмотеки Docudays UА, gkofman@docudays.org.ua.

Тетяна Мала, pr-менеджер проекту "Кампанія за права людини за допомогою інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA", mala.socio@gmail.com

Ігор Кофман, технічний координатор проекту, cmiigor@yandex.ua

Олена Куценко, координатор мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA в школах, університетах, молодіжних НДО, євроклубах, бібліотеках АР Крим, lena.krim@mail.ru.

Олександр Букалов, координатор мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA у виправних колоніях пенітенціарної системи, bukalov@pisem.net.

Олег Дука, координатор мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA у навчальних закладах пенітенціарної системи України, dukaoleg@meta.ua.

Микола Козирєв, координатор мережі експертів з прав людини постійно діючих кіноклубів медіапросвіти Docudays UA, kozyrevn@gmail.com. 

Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки